Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.
×
Ulik weselny
Ulik weselny z ramką
Wnętrze ulika weselnego
Spód ulika weselnego
Wylotek w uliku weselnym
Uliki weselne na ulu warszawskim poszerzanym

Ulik weselny

Dostępność: Niedostępne
Cena netto: 155,00
Cena brutto: 190,65Podane ceny zawierają podatek VAT 23%
Producent: ARES

Opis produktu

Ulik weselny drewniany 4 ramkowy na połowę ramki nadstawkowej wielkoposlkiej.

Ulik weselny służy do wychowu matek pszczelich, jednocześnie pozwala na przeprowadzenie procesu unasiennienia matki pszczelej i późniejszej kontroli czerwienia. Ulik składa się z dwóch komór: gniazdowej i magazynu. W komorze gniazdowej znajdują się cztery ramki wielkości 1/4 wielkopolskiej(1/2 nadstawkowej). Magazyn pomieści ok 1kg ciasta lub płynnej paszy (wymaga wklejenia na stałe przegrody). Zastosowanie powałki z grubej i przezroczystej foli pozwala bezinwazyjnie kontrolować stan pokarmu i pszczół. Z przodu ula zamontowana jest okrągła zasuwka do ograniczania wielkości wyjścia z ula. W podłodze ulika zamontowany jest sito-pająk do wentylacji a także do ułatwienia łączenia rodziny z ulika z rodziną bezmateczną.

Zastosowanie ramki 1/4 wielkopolskiej pozwala na wykorzystanie korpusu nadstawkowego do odbudowy i zagospodarowania nowych ramek w silnej rodzinie która posłuży nam także za żródło pszczół do ulików. Jednorazowo z jednego korpusu ula można utworzyć pięć obsad pszczelich do pięciu ulików. Ramki posiadają nacięcie w górnej części tak aby można było wstawić tam odpowiednio przycięty arkusz węzy.

Ulik pozwala także na łatwe łączenie rodziny bezmatecznej ze sprawdzoną czerwiącą matką z ulika weselnego. W tym celu nad gniazdem rodziny bezmatecznej należy umieścić dodatkowy korpus gniazdowy a do środka wstawić ulik odpowiednio zdejmując pająk i/lub otwierając wylotek w uliku. Łączenie można robić na gazetę, folię lub każdy inny sprawdzony przez pszczelarza materiał.

Każdy element naszych uli jest podczas montażu klejony wodoodpornym klejem D3. Do montażu używamy ocynkowanych wkrętów oraz gwoździ wbijanych pneumatycznymi narzędziami.

Dzięki jednoczesnemu stosowaniu kleju oraz ocynkowanych wkrętów uzyskujemy trwałe i odporne na korozję połączenia elementów konstrukcyjnych.

Specyfikacja

  • Korpus sosnowy o grubości 20mm
  • Daszek kryty blachą aluminiową
  • W zestawie 4 ramki (połowa ramki nadstawkowej wielkopolskiej)
  • Wentylacja przez sitopająk w dnie ulika
  • Powałka foliowa przezroczysta 0,5mm
  • Okrągła zasówka do regulacji wejścia do ula: pełne wejście, wejście ograniczające matkę, zamknięcie z wentylacją, pełne zamknięcie