Ta witryna wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.
×

XVII Świętokrzyskie Święto Pszczoły

Na terenie Bałtowskiego Kompleksu turystycznego odbędzie się XVII Świętokrzyskie Święto Pszczoły. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16.08-18.08.2024 r. Podczas święta będzie można nabyć naturalne produkty pszczele, które będą dostępne na terenie Bałtowskiej Okręglicy.

Wydarzenie to od lat buduje swoją pozycję w pszczelarskim świecie, stając się z edycji na edycję najbardziej wyczekiwaną branżową imprezą w kraju i poza jego granicami. Jej niepowtarzalną aurę tworzy klimat Bałtowskiego Przełomu Kamiennej oraz różnorodność oferty: od kiermaszu najnowszych rozwiązań sprzętu i wyposażenia pszczelarskiego, wyrobów pochodzenia pszczelego czy rękodzieła artystycznego, przez konferencję naukową z udziałem autorytetów w dziedzinie pszczelarstwa po szeroko rozumianą akcję uświadamiającą na temat roli pszczół w ekosystemie.

Różnorodność tegorocznej oferty obrazuje bogactwo poszczególnych stref: wystawienniczej, konferencyjnej, edukacyjnej, warsztatowej i artystycznej, które będą czynne od piątku do niedzieli.

Strefa wystawiennicza w formie otwartego kiermaszu na Okręglicy gromadzi prawie setkę wystawców z Polski, Ukrainy, Litwy i Węgier prezentujących swe najnowsze produkty, technologie oraz wdrożoną w praktykę wiedzę pszczelarską, a także rośliny miododajne, matki pszczele, kosmetyki, probiotyki itd. Kiermasz na Okręglicy odwiedza corocznie kilka tysięcy gości oraz turystów.

Strefa konferencyjna jest areną, na której prezentowane są osiągnięcia błyskawicznie rozwijającej się wiedzy naukowej na temat życia pszczół i produktów pochodzenia pszczelego ze szczególnym uwzględnieniem ich właściwości leczniczych.

Strefa warsztatów edukacyjnych to szereg interaktywnych wydarzeń, które nawiążą do tradycji pszczelarskich w regionie, twórczości artystycznej oraz praktycznej wiedzy na temat pszczelarstwa, także w ujęciu historycznym, które zorganizuje Fundacja Apikultura.

Strefa artystyczna to tradycyjnie dobra rozrywka nawiązująca do nurtów muzyki biesiadnej, ludowej i tanecznej z elementami etno.

Każda z zaoferowanych Stref XVII Świętokrzyskiego Święta Pszczoły stanowi spójny przyczynek do podnoszenia jakości pszczelarskiej profesji, coraz szerszego oraz bardziej skutecznego wykorzystania produktów pszczelich i ich prozdrowotnych właściwości, a także ogólnej refleksji nad miejscem pszczół w naszym życiu.




XVII Świętokrzyskie Święto Pszczoły